- Part # P1D-C100ASN0492
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Actuator / Cylinder
- Weight 0.00 lbs
- Bore Size 100mm
- Stroke 4 2MM STROKE
- Piston Rod & Seal Material 303 Stainless steel Piston, Std Seal
- Stroke 2 4
- Stroke 3 9
- Piston Style Cush B/E, Composite Piston
- Function SS End Cover Screws, Std Rod Wiper Scraper, Dbl Acting
- Stroke 1 0
Informations sur le produit
Description du produit:
P1DC100ASN0492
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
100MM
SS END COVER SCREWS
STD ROD WIPER SCRAPER
DBL ACTING
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0
2MM STROKE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 31/10/2018
P1D-C100ASN0492
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # P1D-C100ASN0492
- Category Hydraulics
- Weight 0.00 lbs
- Bore Size 100mm
- Stroke 4 2MM STROKE
- Stroke 2 4
- Stroke 3 9
- Stroke 1 0
Informations sur le produit
Description du produit:
P1DC100ASN0492
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
100MM
SS END COVER SCREWS
STD ROD WIPER SCRAPER
DBL ACTING
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0
2MM STROKE