- Part # 400MTS8M760
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Belts Industrial Transmission
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
400MTS8M760
MEGA TORQUE TIMING BELT
8MM PITCH
760MM L 40MM W
PITCH: 8
TEETH: 95
CORE CORD MATERIAL: FIBERGLASS
MATERIAL: HNBR
CANVAS: NYLON
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 10/11/2025
400MTS8M760
Spécifications
- Part # 400MTS8M760
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
400MTS8M760
MEGA TORQUE TIMING BELT
8MM PITCH
760MM L 40MM W