- Part # 400MTS8M4400
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Belts Industrial Transmission
- Weight 20.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
400MTS8M4400
MEGA TORQUE TIMING BELT
8MM PITCH
4400MM L 40MM W
PITCH: 8
TEETH: 550
CORE CORD MATERIAL: FIBERGLASS
MATERIAL: HNBR
CANVAS: NYLON
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 10/11/2025
400MTS8M4400
Spécifications
- Part # 400MTS8M4400
- Weight 20.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
400MTS8M4400
MEGA TORQUE TIMING BELT
8MM PITCH
4400MM L 40MM W