- Part # 755A-05-S-2048-A-HV-3-SF-S-N
Description du produit:
755A05S2048AHV3SFSN
INCREMENTAL ENCODER
MODEL 755A
HOLLOW BORE
BORE SIZE 10MM
0° TO 70° C STANDARD OPERATING TEMPERATURE
2048 CYCLES PER REVOLUTION
SINGLE CHANNEL (A) ONLY
LINE DRIVER
FREQUENCY RESPONSE 500 KHZ (6001 CPR AND ABOVE)
SLOTTED FLEX MOUNT
STANDARD 18 IN
755A-05-S-2048-A-HV-3-SF-S-N
Spécifications
Description du produit:
755A05S2048AHV3SFSN
INCREMENTAL ENCODER
MODEL 755A
HOLLOW BORE
BORE SIZE 10MM
2048 CYCLES PER REVOLUTION
SINGLE CHANNEL (A) ONLY
LINE DRIVER