- Part # 755A-05-S-1024-R-PU-5-S-S-N
- Category Sensors & Switches
- Category Encoder/Resolver
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
755A05S1024RPU5SSN
INCREMENTAL ENCODER
MODEL 755A
HOLLOW BORE
BORE SIZE 10MM
0° TO 70° C STANDARD OPERATING TEMPERATURE
1024 CYCLES PER REVOLUTION
QUADRATURE (A & B) WITH INDEX
PULL-UP RESISTOR (5-28V IN/OUT)
FREQUENCY RESPONSE 250 KHZ (3001 CPR AND ABOVE)
STANDARD
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 25/01/2023
755A-05-S-1024-R-PU-5-S-S-N
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Category Sensors & Switches
- Category Encoder/Resolver
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
755A05S1024RPU5SSN
INCREMENTAL ENCODER
MODEL 755A
HOLLOW BORE
BORE SIZE 10MM
1024 CYCLES PER REVOLUTION
QUADRATURE (A & B) WITH INDEX