- Part # P161K101QSC25C102
Descripción:
P161K101QSC25C102
(PRICE/EACH)
POT
1K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIANT: YES
P161K101QSC25C102
Especificaciones
- Part # P161K101QSC25C102
Descripción:
P161K101QSC25C102
(PRICE/EACH)
POT
1K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES