- Part # P161K101QSC25B502
Descripción:
P161K101QSC25B502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM
NO. OF GANGS:1ROHS COM
P161K101QSC25B502
Especificaciones
- Part # P161K101QSC25B502
Descripción:
P161K101QSC25B502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
SHAFT DIAMETER:6MM