- Part # ATCR40X30-UC2VHYD
Description:
ATCR40X30UC2VHYD
MAGNETIC PISTON CYLINDER WITH SENSOR MOUNTING RAIL
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 30 MM
URETHANE CUSHION
VITON HYDRAULIC (12MM ONLY)
Last Value Update: 3/6/2026
ATCR40X30-UC2VHYD
Specifications
- Part # ATCR40X30-UC2VHYD
Description:
ATCR40X30UC2VHYD
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 30 MM
URETHANE CUSHION
VITON HYDRAULIC (12MM ONLY)