- Part # ATCR40X30-UC2HYD
Description:
ATCR40X30UC2HYD
MAGNETIC PISTON CYLINDER WITH SENSOR MOUNTING RAIL
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 30 MM
URETHANE CUSHION
BUNA-N-HYDRAULIC (12MM ONLY)
Last Value Update: 3/6/2026
ATCR40X30-UC2HYD
Specifications
- Part # ATCR40X30-UC2HYD
Description:
ATCR40X30UC2HYD
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 30 MM
URETHANE CUSHION
BUNA-N-HYDRAULIC (12MM ONLY)