- Part # XPA1925DR
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Belts Industrial Transmission
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
XPA1925DR
DRIVE RITE
INDUSTRIAL RAW EDGE WEDGE V-BELT
FABRIC COVER: PET/COTTON TO ENHANCE FLEXIBILITY
BODY COMPOUND FIBERS LOADED MADE OF CR RUBBER BLEND
RLT
13MM X 10MM
DATUM LENGTH: 1925MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/26/2024
XPA1925DR
Specifications
- Part # XPA1925DR
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
XPA1925DR
DRIVE RITE
RLT
13MM X 10MM
DATUM LENGTH: 1925MM