- Part # P161K101PSN20D502
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
P161K101PSN20D502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 21/03/2022
P161K101PSN20D502
Spécifications
- Part # P161K101PSN20D502
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
P161K101PSN20D502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES