- Part # P1D-C063HSN0160
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Actuator / Cylinder
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Stroke 2 1
- Piston Rod & Seal Material 303 Stainless steel Piston, Std Seal
- Stroke 3 6
- Bore Size 63mm
- Piston Style Cush B/E, Composite Piston
- Stroke 1 0
Informations sur le produit
Description du produit:
P1DC063HSN0160
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
63MM
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0160MM STROKE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 31/10/2018
P1D-C063HSN0160
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # P1D-C063HSN0160
- Category Hydraulics
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Stroke 2 1
- Stroke 3 6
- Bore Size 63mm
- Stroke 1 0
Informations sur le produit
Description du produit:
P1DC063HSN0160
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
63MM
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0160MM STROKE