- Part # 4600G14M2240GX
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Belts Industrial Transmission
- Weight 19.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
4600G14M2240GX
GIGATORQUE TIMING BELT 14MM PITCH
CARBON FIBER CORD
460MM X 2240MM SLEEVE
PITCH: 14
TEETH: 160
CORE CORD MATERIAL: CARBON FIBER
MATERIAL: H-NBR
CANVAS: NYLON/TEFLON
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 10/11/2025
4600G14M2240GX
Spécifications
- Part # 4600G14M2240GX
- Weight 19.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
4600G14M2240GX
CARBON FIBER CORD
460MM X 2240MM SLEEVE