- Part # 400MTS8M896U
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Belts Industrial Transmission
- Weight 2.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
400MTS8M896U
MEGA TORQUE TIMING BELT
URETHANE
8MM PITCH
40MM WIDE 896MM LONG
PITCH: 8
TEETH: 112
CORE CORD MATERIAL: ARAMID
MATERIAL: POLYURETHANE
CANVAS: NIL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 21/09/2023
400MTS8M896U
Spécifications
- Part # 400MTS8M896U
- Weight 2.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
400MTS8M896U
MEGA TORQUE TIMING BELT
URETHANE
8MM PITCH
40MM WIDE 896MM LONG