- Part # ERJUP3J5R6V
Description du produit:
ERJUP3J5R6V
RESISTOR
5R6
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:5.6OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: Y
ERJUP3J5R6V
Spécifications
- Part # ERJUP3J5R6V
Description du produit:
ERJUP3J5R6V
RESISTOR
5R6
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:5.6OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT