- Part # ERA-2ARB102X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ERA2ARB102X
RESISTOR
1K
0.1%
0.063W
0402
METAL FILM
RESISTOR CASE STYLE:0402 [1005 METRIC]
RESISTANCE:1KOHM
PRODUCT RANGE:ERA2A SERIES
VOLTAGE RATING:50V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THIN FILM
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.1%
ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 05/02/2025
ERA-2ARB102X
Spécifications
- Part # ERA-2ARB102X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ERA2ARB102X
RESISTOR
1K
0.1%
0.063W
0402
METAL FILM
RESISTANCE:1KOHM
PRODUCT RANGE:ERA2A SERIES
VOLTAGE RATING:50V
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.1%