- Part # P161K101QSC30B105
Descripción:
P161K101QSC30B105
(PRICE/EACH)
POT
1M
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:1MOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 30%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM
NO. OF GANGS:1ROHS COM
P161K101QSC30B105
Especificaciones
- Part # P161K101QSC30B105
Descripción:
P161K101QSC30B105
(PRICE/EACH)
POT
1M
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:1MOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 30%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
SHAFT DIAMETER:6MM