- Part # P161K101QSC25C502
Descripción:
P161K101QSC25C502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIANT: YES
P161K101QSC25C502
Especificaciones
- Part # P161K101QSC25C502
Descripción:
P161K101QSC25C502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES