- Part # P161K101PSN30A502
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
P161K101PSN30A502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 21/03/2022
P161K101PSN30A502
Especificaciones
- Part # P161K101PSN30A502
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
P161K101PSN30A502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES