- Part # P161K101PSN25C105
Descripción:
P161K101PSN25C105
(PRICE/EACH)
POT
1M
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:1MOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 30%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIANT: YES
P161K101PSN25C105
Especificaciones
- Part # P161K101PSN25C105
Descripción:
P161K101PSN25C105
(PRICE/EACH)
POT
1M
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:1MOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 30%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES