- Part # P161K101PSN25A202
Descripción:
P161K101PSN25A202
(PRICE/EACH)
POT
2K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:2KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIAN
P161K101PSN25A202
Especificaciones
- Part # P161K101PSN25A202
Descripción:
P161K101PSN25A202
(PRICE/EACH)
POT
2K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:2KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES