- Part # P161G101PSN30B102
Descripción:
P161G101PSN30B102
1K
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM
NO. OF GANGS:1ROHS COM
P161G101PSN30B102
Especificaciones
- Part # P161G101PSN30B102
Descripción:
P161G101PSN30B102
1K
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
SHAFT DIAMETER:6MM