- Part # P161G101PSN25C102
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
P161G101PSN25C102
(PRICE/EACH)
POT
1K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 21/03/2022
P161G101PSN25C102
Especificaciones
- Part # P161G101PSN25C102
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
P161G101PSN25C102
(PRICE/EACH)
POT
1K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES