- Part # P1D-C050MSY0125
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Actuator / Cylinder
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 2 1
- Stroke 3 2
- Piston Rod & Seal Material 303 Stainless steel Piston, Std Seal
- Bore Size 50mm
- Stroke 4 5MM STROKE
- Piston Style Cush B/E, Composite Piston
- Function Std End Cover Screws, Std Rod Wiper, Dbl Acting
- Stroke 1 0
Información del Producto
Descripción:
P1DC050MSY0125
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
50MM
STD END COVER SCREWS
STD ROD WIPER
DBL ACTING
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0
5MM STROKE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 31/10/2018
P1D-C050MSY0125
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # P1D-C050MSY0125
- Category Hydraulics
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 2 1
- Stroke 3 2
- Bore Size 50mm
- Stroke 4 5MM STROKE
- Stroke 1 0
Información del Producto
Descripción:
P1DC050MSY0125
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
50MM
STD END COVER SCREWS
STD ROD WIPER
DBL ACTING
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0
5MM STROKE