- Part # 400MTS8M584
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Belts Industrial Transmission
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
400MTS8M584
MEGA TORQUE TIMING BELT
8MM PITCH
584MM L 40MM W
PITCH: 8
TEETH: 73
CORE CORD MATERIAL: FIBERGLASS
MATERIAL: HNBR
CANVAS: NYLON
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 21/09/2023
400MTS8M584
Especificaciones
- Part # 400MTS8M584
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
400MTS8M584
MEGA TORQUE TIMING BELT
8MM PITCH
584MM L 40MM W