- Part # XPA1600DR
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Belts Industrial Transmission
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
XPA1600DR
DRIVE RITE
INDUSTRIAL RAW EDGE WEDGE V-BELT
FABRIC COVER: PET/COTTON TO ENHANCE FLEXIBILITY
BODY COMPOUND FIBERS LOADED MADE OF CR RUBBER BLEND
RLT
13MM X 10MM
DATUM LENGTH: 1600MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 26/11/2024
XPA1600DR
Especificaciones
- Part # XPA1600DR
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
XPA1600DR
DRIVE RITE
RLT
13MM X 10MM
DATUM LENGTH: 1600MM