- Part # P161G101PSN30A202
Description:
P161G101PSN30A202
(PRICE/EACH)
POT
2K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:2KOHM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIAN
Last Value Update: 3/21/2022
P161G101PSN30A202
Specifications
- Part # P161G101PSN30A202
Description:
P161G101PSN30A202
(PRICE/EACH)
POT
2K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:2KOHM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES