- Part # P161G101PSN25D502
Description:
P161G101PSN25D502
5K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:5KOHM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIAN
Last Value Update: 3/21/2022
P161G101PSN25D502
Specifications
- Part # P161G101PSN25D502
Description:
P161G101PSN25D502
5K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:5KOHM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES