- Part # P1D-C125MSY0650
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Bore Size 125mm
- Piston Rod & Seal Material 303 Stainless steel Piston, Std Seal
- Stroke 3 5
- Stroke 2 6
- Piston Style Cush B/E, Composite Piston
- Function Std End Cover Screws, Std Rod Wiper, Dbl Acting
Description:
P1DC125MSY0650
COMPOSITE PISTON
125MM
STD END COVER SCREWS
STD ROD WIPER
DBL ACTING
0
0MM STROKE
Last Value Update: 10/31/2018
P1D-C125MSY0650
Specifications
- Part # P1D-C125MSY0650
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Bore Size 125mm
- Stroke 3 5
- Stroke 2 6
Description:
P1DC125MSY0650
COMPOSITE PISTON
125MM
STD END COVER SCREWS
STD ROD WIPER
DBL ACTING
0
0MM STROKE