- Part # P1D-C100HSN0320
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Actuator / Cylinder
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Bore Size 100mm
- Stroke 3 2
- Stroke 2 3
- Piston Rod & Seal Material 303 Stainless steel Piston, Std Seal
- Piston Style Cush B/E, Composite Piston
- Stroke 1 0
Product Information
Description:
P1DC100HSN0320
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
100MM
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0
0MM STROKE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/31/2018
P1D-C100HSN0320
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # P1D-C100HSN0320
- Category Hydraulics
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Bore Size 100mm
- Stroke 3 2
- Stroke 2 3
- Stroke 1 0
Product Information
Description:
P1DC100HSN0320
CYLINDER
CUSH B/E
COMPOSITE PISTON
100MM
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0
0MM STROKE