- Part # P1D-C080HSN0160
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Stroke 2 1
- Piston Rod & Seal Material 303 Stainless steel Piston, Std Seal
- Stroke 3 6
- Bore Size 80mm
Description:
P1DC080HSN0160
COMPOSITE PISTON
80MM
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0160MM STROKE
Last Value Update: 10/31/2018
P1D-C080HSN0160
Specifications
- Part # P1D-C080HSN0160
- Weight 0.00 lbs
- Stroke 4 0MM STROKE
- Stroke 2 1
- Stroke 3 6
- Bore Size 80mm
Description:
P1DC080HSN0160
COMPOSITE PISTON
80MM
303 STAINLESS STEEL PISTON
STD SEAL
0160MM STROKE