- Part # ERJUP3J8R2V
Description:
ERJUP3J8R2V
RESISTOR
8R2
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:8.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: Y
Last Value Update: 12/2/2025
ERJUP3J8R2V
Specifications
- Part # ERJUP3J8R2V
Description:
ERJUP3J8R2V
RESISTOR
8R2
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:8.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT