- Part # ERJUP3J470V
Description:
ERJUP3J470V
RESISTOR
47R
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:47OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: YE
Last Value Update: 12/2/2025
ERJUP3J470V
Specifications
- Part # ERJUP3J470V
Description:
ERJUP3J470V
RESISTOR
47R
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:47OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT