- Part # ERJUP3J2R2V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJUP3J2R2V
RESISTOR
2R2
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:2.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
ERJUP3J2R2V
Specifications
- Part # ERJUP3J2R2V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJUP3J2R2V
RESISTOR
2R2
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:2.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT