- Part # ERJP14J3R9U
Description:
ERJP14J3R9U
RESISTOR
3R9
5%
0.5W
1210
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:1210 [3225 METRIC]
RESISTANCE:3.9OHM
PRODUCT RANGE:ERJP14 SERIES
VOLTAGE RATING:200V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:500MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
ROHS COMPLIANT: YE
Last Value Update: 12/2/2025
ERJP14J3R9U
Specifications
- Part # ERJP14J3R9U
Description:
ERJP14J3R9U
RESISTOR
3R9
5%
0.5W
1210
THICK FILM
RESISTANCE:3.9OHM
PRODUCT RANGE:ERJP14 SERIES
VOLTAGE RATING:200V
POWER RATING:500MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%