- Part # ERJP14J2R2U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJP14J2R2U
RES
THICK FILM
2R2
5%
0.5W
1210
RESISTANCE:2.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:500MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:1210 [3225 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
ERJP14J2R2U
Specifications
- Part # ERJP14J2R2U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ERJP14J2R2U
RES
THICK FILM
2R2
5%
0.5W
1210
RESISTANCE:2.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:500MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE