- Part # ERJ-P6WF39R0V
Description:
ERJP6WF39R0V
THICK FILM RESISTOR
39OHM
1%
0.05W
RESISTANCE:39OHM
VOLTAGE RATING:150V
RESISTOR CASE STYLE:0805 [2012 METRIC]
POWER RATING:500MW
RESISTANCE TOLERANCE: 1%
PRODUCT RANGE:AEC-Q200 ERJP06 SERIES
PACKAGING:TAPE & REEL
ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/6/2024
ERJ-P6WF39R0V
Specifications
- Part # ERJ-P6WF39R0V
Description:
ERJP6WF39R0V
THICK FILM RESISTOR
39OHM
1%
0.05W
RESISTANCE:39OHM
VOLTAGE RATING:150V
POWER RATING:500MW
RESISTANCE TOLERANCE: 1%