- Part # ERJ-P6WF12R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
ERJP6WF12R0V
RESISTOR
THICK FILM
12R
1%
0.5W
0805
REEL
RESISTANCE:12OHM
VOLTAGE RATING:150V
RESISTOR CASE STYLE:0805 [2012 METRIC]
POWER RATING:500MW
RESISTANCE TOLERANCE: 1%
PRODUCT RANGE:AEC-Q200 ERJP06 SERIES
PACKAGING:TAPE & REEL
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/6/2024
ERJ-P6WF12R0V
Specifications
- Part # ERJ-P6WF12R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
ERJP6WF12R0V
RESISTOR
THICK FILM
12R
1%
0.5W
0805
REEL
RESISTANCE:12OHM
VOLTAGE RATING:150V
POWER RATING:500MW
RESISTANCE TOLERANCE: 1%