- Part # ERA2ARB221X
Description:
ERA2ARB221X
RES
THIN FILM
220R
0.1%
0.063W
0402
RESISTANCE:220OHM
VOLTAGE RATING:25V
RESISTOR CASE STYLE:0402 [1005 METRIC]
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE: 0.1%
PRODUCT RANGE:ERA SERIES
PACKAGING:CUT TAPE
RESISTOR ELEMENT
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/19/2025
ERA2ARB221X
Specifications
- Part # ERA2ARB221X
Description:
ERA2ARB221X
RES
THIN FILM
220R
0.1%
0.063W
0402
RESISTANCE:220OHM
VOLTAGE RATING:25V
POWER RATING:63MW
RESISTANCE TOLERANCE: 0.1%