- Part # ATCR40X35-TRVHYD
Description:
ATCR40X35TRVHYD
MAGNETIC PISTON CYLINDER WITH SENSOR MOUNTING RAIL
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 35 MM
THREADS REAR
VITON HYDRAULIC (12MM ONLY)
Last Value Update: 3/6/2026
ATCR40X35-TRVHYD
Specifications
- Part # ATCR40X35-TRVHYD
Description:
ATCR40X35TRVHYD
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 35 MM
THREADS REAR
VITON HYDRAULIC (12MM ONLY)