- Part # ATCR40X35-TFHYD
Description:
ATCR40X35TFHYD
MAGNETIC PISTON CYLINDER WITH SENSOR MOUNTING RAIL
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 35 MM
THREADS FRONT
BUNA-N-HYDRAULIC (12MM ONLY)
Last Value Update: 3/6/2026
ATCR40X35-TFHYD
Specifications
- Part # ATCR40X35-TFHYD
Description:
ATCR40X35TFHYD
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 35 MM
THREADS FRONT
BUNA-N-HYDRAULIC (12MM ONLY)