- Part # ATCR40X30-USVHYD
Description:
ATCR40X30USVHYD
MAGNETIC PISTON CYLINDER WITH SENSOR MOUNTING RAIL
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 30 MM
IMPERIAL THREADS
VITON HYDRAULIC (12MM ONLY)
Last Value Update: 3/6/2026
ATCR40X30-USVHYD
Specifications
- Part # ATCR40X30-USVHYD
Description:
ATCR40X30USVHYD
TWIST CYLINDER RIGHT
BORE 40MM
STROKE LENGTH 30 MM
IMPERIAL THREADS
VITON HYDRAULIC (12MM ONLY)