- Part # CFL-PP-19-45-L
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFLPP1945L
LEVELPRO CFL SERIES CONTINUOUS FLOAT LEVEL SENSOR | MATERIAL: PP | 19"–45" RANGE (4–20 MA SPAN) | DISPLAY: LCD 4-DIGIT CHAMELEON COLOR | OUTPUT: 4-20MA | LOOP POWERED | CONNECTION: 2" NPT | INCLUDES 2 LENGTH EXTENSIONS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/17/2025
CFL-PP-19-45-L
Specifications
- Part # CFL-PP-19-45-L
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFLPP1945L