- Part # CFL-PF-9-67
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFLPF967
LEVELPRO CFL SERIES CONTINUOUS FLOAT LEVEL SENSOR | MATERIAL: PVDF | 9"–67" RANGE (4–20 MA SPAN) | BLIND | OUTPUT: 4-20MA | LOOP POWERED | CONNECTION: 2" NPT | INCLUDES 4 LENGTH EXTENSIONS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/17/2025
CFL-PF-9-67
Specifications
- Part # CFL-PF-9-67
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFLPF967