- Part # CFL-P-28-30
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFLP2830
LEVELPRO CFL SERIES CONTINUOUS FLOAT LEVEL SENSOR | MATERIAL: PVC | 28"–30" RANGE (4–20 MA SPAN) | BLIND | OUTPUT: 4-20MA | LOOP POWERED | CONNECTION: 2" NPT | INCLUDES 1 LENGTH EXTENSION
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/17/2025
CFL-P-28-30
Specifications
- Part # CFL-P-28-30
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
CFLP2830