- Part # HD24B068-0550ELX1EMS
Description:
HD24B0680550ELX1EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
6800 N
550 MM
END-OF-STROKE INDICATION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
14 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD24B068-0550ELX1EMS
Specifications
- Part # HD24B068-0550ELX1EMS
Description:
HD24B0680550ELX1EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
6800 N
550 MM
CABLE LENGTH 300 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)