- Part # HD24B045-0500LLX2EMS
Description:
HD24B0450500LLX2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
4500 N
500 MM
LOW-LEVEL SIGNAL MOTOR SWITCHING + END-OF-STROKE INDICATION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
19 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
Last Value Update: 10/7/2025
HD24B045-0500LLX2EMS
Specifications
- Part # HD24B045-0500LLX2EMS
Description:
HD24B0450500LLX2EMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
4500 N
500 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)