- Part # M2140042KBWA3O21
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
M2140042KBWA3O21
POWERSTACK 2-PHASE
AMPERAGE 1400 A
MAX VOLT 480 V
AUX SUPPLY 230V
INPUT 10K POT
POWER FEED BACK VXI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/6/2017
M2140042KBWA3O21
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # M2140042KBWA3O21
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
M2140042KBWA3O21
POWERSTACK 2-PHASE
AMPERAGE 1400 A
MAX VOLT 480 V
AUX SUPPLY 230V