- Part # AB-BBD06ML-BBDFL-QF010
- Category Components
- Category Connector/Terminal/Pin
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ABBBD06MLBBDFLQF010
X-LOK
STANDARD SIZE
PLASTIC
10A+5A
06 PINS
MALE CONNECTOR
MALE CONTACT
STRAIGHT-TO-STRAIGHT
PUSH LOCK
OVERMOLDED DOUBLE ENDED
LENGTH 10000MM
IP68 ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/24/2026
AB-BBD06ML-BBDFL-QF010
Specifications
- Category Components
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ABBBD06MLBBDFLQF010
X-LOK
STANDARD SIZE
PLASTIC
10A+5A
06 PINS
MALE CONNECTOR
MALE CONTACT
STRAIGHT-TO-STRAIGHT
PUSH LOCK
OVERMOLDED DOUBLE ENDED
LENGTH 10000MM